9-Б клас

Картинки по запросу "правила під час  ожеледиці"

Правила поведінки на льоду
Не можна:  
    Картинки по запросу "правила поведінки на льоду"
  • заходити на лід далеко від берега, ходити самому по льоду, а також збиратися на льоду великими групами;
  • підходити до ополонок,  кататися біля них на ковзанах;
  • з'їжджати на лижах чи санчатах з крутих берегів  прямо на лід;
  • розпалювати на льоду багаття;
  • бігати і стрибати по тонкій кризі;
  • ходити біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.

      Також слід обходити місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
      На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю);
річку слід переходити тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менш 15 – 20 см.
      Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, треба негайно повертатися на берег. При цьому не можна бігти, відходити слід повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Якщо трапилась біда:
  • слід кликати на допомогу;
  • не панікувати, а опираючись грудьми на лід, сунутися до берега;
  • не можна підбігати до товариша, який провалився під лід. До нього потрібно наблизитись повзком, використовуючи для переміщення по кризі подовгуваті предмети (лижі, лижні палиці, до­шки), штовхаючи їх перед собою;
  • до самого краю пролому підповзати не слід, щоб самому не потрапити у воду;
  • наблизившись на максимально можливу відстань (не менше 3-4-ох метрів), киньте своєму товаришеві мотузку, шарф, палицю, щоб він ухопився, і витягніть його на лід, потім повзком виберіться з небезпечної зони;
  • сховайте товариша від вітру та якомога швидше доставте його в тепле місце, розітріть тіло, переодягніть у сухий одяг та напоїть гарячим чаєм.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи не ставайте на лід навесні, восени та під час зимових відлиг. У цей час крига надто тонка і може провалитися.
Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ЖИТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС катання на санчатах


Не кататися на санках лежачи, адже під час зіткнення з іншою дитиною під час спуску з гірки можна вдаритися головою або тулубом. Найзручніше й найбезпечніше — сидіти на санках верхи, поставивши напівзігнуті ноги вперед, і тримати натягнуту мотузку в руках.
Правильно повертати й гальмувати. Якщо під час спуску треба повернути санки на широкому схилі гірки, то ногу опускають на п’яту з того боку, в який треба повернути. Ще один спосіб: міцно тримаючись за мотузку і притискаючи колінами санки, відхилити тулуб назад і трохи в той бік, куди їх треба спрямувати. Загальмувати рух можна так: опустити на сніг п’яти і, натягуючи мотузку, відхилити тулуб назад, щоб трохи підняти передню частину санок. У такому разі гальмуватимуть і задні кінці полозів.
Чергувати катання з відпочинком. Катаючись на санках, діти витрачають багато енергії, але так захоплюються, що не помічають втоми. Тому після кожного спуску вони мають зробити коротку паузу (1-1,5 хв.) для відпочинку.
Дотримуватися черги й не заважати іншим. Підніматися на гірку слід повільно, не бігти, не обганяти решту дітей. Не підніматися по схилу назустріч тим, хто з’їжджає, не перебігати доріжку, коли по ній хтось спускається. Підніматися на гірку лише по спеціально зробленій для цього доріжці.


З  27 січня призупинено навчальний процес у зв'язку з оголошенням карантину
Картинки по запросу "карантин""

День Соборності України
Картинки по запросу "день соборності україни""          До Дня Соборності у навчальному закладі №5 пройшов Інтелектуально-творчий флешмоб, першим завданням якого було - скласти слова-символи, друге - розмалювати карту України, третє - зробити квітку з різнокольоровими пелюстками, на яких треба було написати комплімент Україні. Учні 9-Б класу взяли активну участь у цьому заході. Діти в захваті від можливості виразити свої щирі почуття Батьківщині!


****


День Соборності – одне із державних свят  України, що має символічний зміст. Особливо зараз, коли на сході країни наші воїни продовжують відстоювати цілісність нашої держави та захищають її від загарбників.
22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Наступного року, 22 січня 1919, у Києві на Софійській площі було проголошено акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну. Дві тодішні держави, УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської та Австро-Угорської імперій, об’єдналися в єдину соборну Українську державу. Проте це об’єднання не тривало довго: за кілька тижнів після оголошення Акту Злуки більшовиками було захоплено Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина – Закарпаття. Офіційно День Соборності як свято встановлено у 1999 році, враховуючи велике історичне і політичне значення об’єднання  УНР і ЗУНР для утворення єдиної української держави.

Сьогодні 22.01.2020 року з 8 до 8.30 у 9-Б класі пройшов Єдиний урок до Дня Соборності України. 




*****
Права свої знай, і про обов’язки не забувай!
 Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.
Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89. В українському законодавства основними правовими документи з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України (далі – ЦК України).
Розібратися зі своїми правами та обов’язками учням 9-х класів ЗЗСО №5 допоміг директор Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сухомлин Євген Михайлович. Який був запрошений на виховну годину на тему «Права дитини». Під час зустрічі виникла жвава бесіда, дев’ятикласникам було дуже цікаво дізнатися більше про свої права. Дякуємо Євгену Михайловичу за цю зустріч!

 


Підведення підсумків першого семестру
Є свято гарне в Україні,
Є свято казки чарівне.
Що Миколай в святій ряднині
Слухняним ласощі несе.
Це свято раз буває в році,
Воно нікого не мине.
Бо Миколай Святий до діток
В оселю кожну зазирне.

19 грудня, День Святого Миколая, святковий довгоочікуваний день зустрічі з мріями та подарунками, у який підвели підсумки усіх славних справ, котрі здобувачі освіти нашої школи робили протягом року. 
Учні навчального закладу №5 цілий рік трудилися, робили добрі вчинки, старанно навчалися, брали участь у різних конкурсах та відстоювали честь нашої школи на міських олімпіадах.
Директорка Вікторія Миколаївна Саютіна нагородила переможців ІІ етапу олімпіад та конкурсів на міському рівні. Учень 9-Б класу Пилипенко Семен Був нагороджений подякою за виготовлення новорічної іграшки на міську ялинку. Робота була дуже гарною та яскравою.  
Бажаю всім успіхів у навчанні та веселих Новорічних і Різдвяних свят!



День Святого Миколая
Маленькі американці чекають подарунок у червоній шкарпетці, діти Росії шукають його під ялинкою, а український святий Миколай Чудотворець ховає сюрприз для слухняних малюків під подушкою. Так, так, для слухняних...
Святий Миколай такий заклопотаний, всіх маленьких українців треба привітати і ласощі під подушку заховати. Чудотворець турбується, щоб кожний бешкетник чи бешкетниця, розумник чи розумниця отримали свій подаруночок, як нагороду за добрі справи, зроблені за цей рік. Тому Миколай має помічників. Йому допомагають янголи, прекрасні, чисті створіння, але й чортеня прикладає всі зусилля, щоб свято не вдалося, щоб подарунків не було, а діти стали найнечемнішими у світі! Однак Миколай не дозволить цього, він любить усіх діточок, кожного оберігає. Якщо попросити чуда, воно обов'язково здійсниться! Вірте у магію, поки маленькі.

Наші шкільні янголи привітали здобувачів освіти всіх вікових категорій зі святом. Маленькі помічники Миколая не дали чортеняті зіпсувати довгоочікуване свято, і завдяки своїй доброті пробачили всі  витівки бешкетника.


В цей святковий день до учнів 9-х класів завітав Святий Миколай від Бердянського машиннобудівельного професійного ліцею. Представники закладу привітали дев'ятикласників зі святом, пригостили солодощами та запросили на навчання до свого ліцею.





Змагання з волейболу

02.12 в ЗЗСО №5 відбулися змагання серед учнів дев'ятих класів. Гра була насичена палкими емоціями як гравців так і вболівальників.
Команда учнів нашого, 9-Б класу, за старанну гру завоювала перше місце! Вітаю з перемогою! Так тримати!







Звіт про проведення тижня безпеки дорожнього руху

Аби попередити  трагічні випадки, які можуть статися на дорозі та з метою повторення правил безпечного поводження на дорогах в 9-Б класі пройшла виховна година на тему «Безпека на дорозі».
Учні 9-Б класу завітали до 1-А, 3-А класу та нагадали правила безпечного перетину вулиці провівши профілактичну бесіду «Пішохід».
Учні закликали початківців, як учасників дорожнього руху, бути обачними, обережними та поважати один одного. на згадку про зустріч учням були залишені пам’ятки.
Проведені заходи показали, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.











Комментариев нет:

Отправить комментарий